Podsumowanie 2022 roku….

Początek nowego roku to czas podsumowania ubiegłego ….

Rok 2022 była bardzo intensywny dla stowarzyszenia. Konflikt  zbrojny na Ukrainie wzbudził duże zainteresowanie bronią palną, zwłaszcza w kontekście jej posiadania. Każda osoba która dołączy do naszej organizacji może liczyć na profesjonalne przygotowanie do egzaminu. W roku 2022  Stowarzyszenie dało możliwość uzyskania uprawnień do posiadania broni do celów kolekcjonerskich dla ponad 140 osób !!!.

Stowarzyszenie to  również szkolenia. Udało nam się zorganizować                  i współuczestniczyć w następujących przedsięwzięciach:

  • Wspólnie z Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych im. Stanisława Staszica  zorganizowano szkolenie z zakresu podstawowej wiedzy na temat reagowania w sytuacji kryzysowej.
  • Ze stowarzyszeniem „Kocham Świętokrzyskie” zorganizowało zajęcia strzeleckie na obiekcie NADIR w Jędrzejowie.
  • Dzięki uprzejmości Buskiego Stowarzyszenia PRO MEMORIA oraz naszego kolegi Tomka członkowie CIVIS mogli wsiąść udział w szkoleniu strzelecko-obronnym z elementami TCCC. Zajęcia były prowadzone były między innymi pod okiem międzynarodowego szkoleniowca, byłego operatora jednostki specjalnej GROM – Mariusza Urbaniaka.
  • Ponadto dzięki Klubowi Sportowemu Krasocin członkowie mieli możliwość podnoszenia kilkukrotnie wiedzy z zakresy pierwszej pomocy.

Już tradycyjnie stowarzyszenie angażuje się w akcje charytatywne, forma w jakiej pomagamy jest zróżnicowana, od licytacji usług po przekazywania darów rzeczowych. I tak w ubiegłym roku wspieraliśmy:

To już trzeci rok kiedy pomagamy Stowarzyszenie Skrzydlaci Dzieciom. Dwa zestawy zabawek trafiły do dzieci które przebywają na onkologii dziecięcej Szpitala Wojewódzkiego w Kielcach.

Świętokrzyskie Stowarzyszenie Kolekcjonerów Broni Palnej „CIVIS” w miesiącu czerwcu 2022r. wparło Hostel dla osób doświadczających przemocy domowej. Pomoc dotyczyła zakupu roślin i kwiatów ogrodowych, które wykorzystano w „ DNIU OGRODU”. Tego dnia pracownicy hostelu, członkowie stowarzyszenia i podopieczne hostelu wykonali wspólnie prace ogrodnicze, aby upiększyć miejsce czasowego pobytu dla osób doświadczających przemocy domowej

Stowarzyszenie zaangażowało się intensywnie w pomoc dla Ukrainy. Pierwszy transport z pomocą od członków stowarzyszenia wyruszył już 1 marca 2022 roku. Wsparliśmy zarówno wojsko, policję (Pułk Specjalnego Przeznaczenia Safari NPU to Natsional’naya Politsiya Ukrainy)jak również cywilów.  Szczególnie cieszymy się iż udało nam się dostarczyć pomoc do szpitala w Mikołajowie. Jednocześnie wspieraliśmy również rodziny, zwłaszcza dzieci żołnierzy walczących na froncie.  Ogółem wysłaliśmy 20 transportów. Szczególne podziękowania należą się dla polonii francuskiej która przekazała znaczące ilości sprzętu medycznego.

Wywiązując się z zadań statutowych Stowarzyszenia zorganizowało 15 spotkań na strzelnicy, podczas których członkowie  mogli podnosić swoje umiejętności jak również wymienić się  spostrzeżeniami  i uwagami na temat broni palnej.  

We wrześniu zorganizowano  piknik rodzinny stowarzyszenia Civis i NSZZP KWP Kielce w którym uczestniczyło ponad 200 osób.