II Rodzinny Piknik ŚSKBP CIVIS pod patronatem IPN Delegatura w Kielcach za nami….

W dniu 21.09.2019r w Świętokrzyskie Stowarzyszenie Kolekcjonerów Broni Palnej „CIVIS” zorganizowało na strzelnicy miejskiej w Jędrzejowie II piknik rodzinny.
Spotkanie członków stowarzyszenia , ich rodzin i sympatyków odbyło się pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej – Oddziału Delegatury w Kielcach:
W czasie pikniku odbył się pokaz i omówienie jednostek broni kolekcjonerskiej zaprezentowany przez  członków stowarzyszenia. Podczas spotkania jeden z członków – pasjonat przeprowadził prelekcję dotyczącą  walk 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej ze zwróceniem uwagi na walki obronne naszego rejonu. Prowadzącym był absolwent Uniwersytetu humanistyczno- przyrodniczego im.Jana Kochanowskiego Kielce o kierunku historia.  
Najmłodsi uczestnicy spotkania brali udział m.in. w krótkim konkursie wiedzy  historycznej przeprowadzanym przez kolegę Michała oraz w strzeleckim także jego autorstwa. Całość w istotny sposób przyczyniła się  do popularyzacji wiedzy na temat wartości ideałowi postaw żołnierzy oraz kształtowaniu postaw patryjotycznych wśród młodego pokolenia.
Dla wszystkich dzieci biorących udział w zabawie przewidziano nagrody książkowe i edukacyjne (gry i puzzle o tematyce historyczno-wojskowej) natomiast dorośli uczestnicy żywo zainteresowani byli materiałami promującymi wiedzę o historii Polski opracowane przez IPN. Dodajmy, że wspomniane biuletyny i przewodniki po historii Polski ufundowała kielecka Delegatura IPN, która poprzez współpracę z naszym stowarzyszeniem propaguje postawę i wiedzę patriotyczną.

Natomiast koleżanka Aneta przeprowadziła pogadankę na temat prawidłowej higieny jamy ustnej….wszyscy uczestnicy otrzymali upominkowe zestawy w przedmiotowym zakresie.

W spotkaniu uczestniczyli również byli f-sze służb mundurowych (emeryci i renciści) którzy  odpowiadali na pytania najmłodszych na temat służby jaką pełnili. Ponadto pomogli w organizacji pikniku.
Nasze spotkanie odbyło się w rodzinnej i miłej atmosferze, a nasi członkowie już dziś deklarują chęć udział w przyszłorocznym spotkaniu…

btr
btr
btr
btr
btr
btr
btr
btr