„10 strzałów ku chwale Ojczyzny” – 10.11.2018.

Po spotkaniu rodzinnym we wrześniu nasze stowarzyszenie kontynuując trwające w tym roku obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę zorganizowało w dniu 10 listopada kolejne spotkanie na strzelnicy w Jędrzejowie.

Tym razem zaprosiliśmy żołnierzy z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych oraz stacjonujących na „Bukówce” amerykańskich żołnierzy, którzy razem z członkami stowarzyszenia „CIVIS” wzięli udział w zawodach strzeleckich.

Hasłem przewodnim wspólnej rywalizacji było „10 strzałów ku chwale Ojczyzny”. Dodajmy, że nasi członkowie Hubert i Jerzy byli głównymi pomysłodawcami spotkania.

Naszych amerykańskich przyjaciół zaskoczył sportowy duch towarzyszący zawodom oraz polska gościnność (mam tu na myśli smaczne regionalne „jędrzejowskie” pierogi).

Na koniec obie strony spotkania wymieniły się pamiątkowymi dyplomami potwierdzającymi współpracę amerykańskich żołnierzy i naszego stowarzyszenia.

Mamy nadzieję, że w nowym roku pojawią się kolejne, ciekawe propozycje spotkań na strzelnicy….

Wszystkim uczestnikom i pomysłodawcą dziękujemy.